Hakkımızda

Yağmur KARABAĞ Veteriner Hekim

Hayvanlarla olan ilişkisi, henüz o doğmadan önce annesinin ayak baş parmağını arı sokmasıyla başladı. Süregelen zamanda yani çocukluğunda, babaannesinin evinde birlikte uyuduğu kedilerle devam etti. Bu yakınlık yıllar sonra meslek seçiminde etkili olacaktı. Zaman geçti ve 2015 yılı Şubat ayında, İstanbul Üniversitesi Veteriner Fakültesi'nden mezun oldu. Aynı yıl, kendisi gibi Veteriner Hekim olan İbrahim Halil Karabağ (Kendisi 2015 yılından beri Bahçelievler Hayvan Barınağı'nda çalışmaktadır) ile evlendi. 2017 yılında Gündeniz isimli bir oğulları oldu. Kendisi, klinik bünyesinde 'hayvan görünce sevinç çığlıkları atma' görevi üstlenmiştir. Hedefimiz, hastalarımızın ağrısını kendi ruhumuzda duyarcasına büyük bir özveriyle görevimizi yerine getirebilmektir.

İbrahim Halil KARABAĞ Veteriner Hekim

Hayvanlarla olan ilişkisi, o henüz dört yaşındayken adeta üstünden geçen bir atın suratına attığı sıkı bir tekmeyle başlamıştır. Üniversite sınavında üç yıl üst üste kaydırma yaparak, 24 tercih seçeneğinin en sonuncusu olarak yazdığı Mehmet Akif Üniversitesi Veteriner Fakültesi'ni kazanmış, ilk yıl asla derslere iştirak etmeyerek sınıfta kalmış, ezkaza bir büyükbaşın doğumunda bulunup, doğan yavrunun kalbinin durması ve o sırada uygulanan tıbbi müdahale ile yavrunun hayata dönmesi olayına kadar geçen sürede okuduğu bölüme en küçük bir yakınlık duymamıştır. Fakat o buzağının doğumu dönüm noktasıdır. İşte o zaman âşık olmuştur mesleğe! Büyükbaş sektöründe yıllarca birçok gecesini, ahırda inekleri sadece izleyerek ve onları anlamaya çalışarak geçirmiştir. Sonrasında tek bir alanla kayıtlı kalmak istemeyip, diğer alanlara merak salmıştır. Bu serüven dört yıl süren, son derece özenli ve çok sevilen bir barınak hekimi olma onuruyla devam etmiştir. Neticesinde, eşiyle birlikte kendi özel muayenehanelerini açmış ve ilk çocuklarından sonra aileye eklenen, biri insan, biri köpek olmak üzere iki yeni bireyle, Cihangir mi yoksa Taksim mi olduğu pek ayırt edilemeyen bir bölgede hizmetlerine devam etmektedirler.

Mesleki Deneyimler

Diğer Çalışmalar

Diğer Çalışmalar

Çalı, Varlık, Kıyı, Bireylikler, Underground Poetix gibi edebiyat dergilerinde 2007'den beri çeşitli hikaye ve şiirleri yayınlanmaktadır. 2009 yılında, Şiiristanbul etkinliğinde genç şair olarak bulundu. 2011'de Beyoğlu Aznavur Sanat'ta sergilenen 3. Ses adlı tiyatro oyununun hem yazarları, hem oyuncuları arasındadır. 2017 yılında,  Nevzat Tokatlıoğlu Klasik Türk Müziği Topluluğu'nda yer almıştır.

Vizyonumuz

Bir canlıya sevgiyle yaklaştığınızda büyük fark yarattığınızı göreceksiniz. Biz de tüm hayvan dostlarımıza aynı şevkat ve sevgiyle yaklaşıyoruz. Çünkü biliyoruz ki her can çok değerlidir.

Kliniğimize gelebilmeniz için buraya bir harita bırakıyoruz